Presvetlovač vajec – PLMASCHINE

19,20 63,70 

✅ Držte vajíčko v ľavej ruke špičkou nadol,
✅ dotknite sa horného, tupého konca vajíčka pod uhlom približne 45 stupňov k lampe tak, aby sa gumový krúžok uzavrel na škrupine vajíčka.

Tovar na sklade 🚚✅

  Katalógové číslo: 23 Kategória: Značky: ,

  Popis

  S lampou na vajíčka môžete sledovať procesy prebiehajúce vo vajíčku tým, že do neho zasvietite a preskúmate vývoj embrya.

  POSTUP:
  Obraz čerstvého vajíčka je priehľadný, vajíčko je číre. V tomto štádiu nemôžeme určiť, ktoré je neplodné vajíčko. Skúsenosti ukázali, že najlepšie je osvetliť vajíčko po týždni inkubácie (6. a 7. deň v prípade slepačích vajec), keď je možné posúdiť vývoj embrya.

  Držte vajíčko v ľavej ruke špičkou nadol. Dotknite sa horného, tupého konca vajíčka pod uhlom približne 45 stupňov k lampe tak, aby sa gumový krúžok uzavrel na škrupine vajíčka. Najlepšie je, ak zo strany nevychádza žiadne svetlo. Vo vnútri vajíčka uvidíte tmavú škvrnu s prostredím presiaknutým krvnými cievami.

  Druhé svetlo sa pri liahnutí slepačích vajec zvyčajne používa v polovici času, približne na 14. alebo 15. deň. Aj pre začiatočníkov toto osvetlenie ukazuje dobrý, pozerateľný obraz. Môžete vidieť embryo, jeho pohyb a životaschopnosť.

  Vajíčka treba vyhodiť, ak sú:

  Úplne priehľadné. Tie sú neplodné, nie sú to „fiaskové vajcia“, ale stále sú vhodné na kŕmenie zvierat.
  Embryonálne vajcia, ktoré sú zakrpatené, skôr či neskôr uhynú.
  Vajíčka s pohyblivou vzduchovou komorou, v ktorej vzduchová komora mení polohu pohybom vajíčka v podobe bubliny.

  NEZABUDNITE VYBRAŤ z liahne tiež:

  Zakalené vajcia. Tieto vajcia majú prasknutú žĺtkovú membránu, pričom žĺtok je zmiešaný s bielkom.
  Čierne, zhnité vajcia. Tieto vykazujú podobný obraz ako predchádzajúce, ale v dôsledku už začatého bakteriálneho rozkladu je priehľadnosť čiastočne alebo úplne čierna.
  Zhnité vajcia. Sú veľmi zapáchajúce a dajú sa ľahko rozpoznať. Ak po otvorení dvierok stroja zacítite nepríjemný zápach, hľadajte, „vyňuchajte“, ktoré z nich je zhnité vajce. Počas rozkladného procesu, ktorý je vyvolaný infekciou, môže dôjsť aj k vývinu plynu, ktorý môže vajce ľahko „odpáliť“. Na škrupine vajíčka často vidíme zvláštny výtok, ktorý sa blíži k prasknutiu. Tie sa určite nestanú mláďatami, ale môžu infikovať zdravé mláďatá.

  Po tretie, je vhodné skontrolovať začiatok obdobia (posledné tri dni). V tomto čase je už plod ťažko viditeľný, pretože vypĺňa celé vajíčko okrem vzduchovej komory. Hlava a krk dobre vyvinutého plodu budú v značne zväčšenej vzduchovej komôrke vyvýšené a jeho pohyby budú na blanách jasne viditeľné (keď sa prereže cez blanku, začína sa inkubačná fáza, od tohto momentu by sa nemalo otáčať). Odstráňte embryonálne vajíčka, ktoré sú mŕtve alebo veľmi slabo vyvinuté.

  Zdroj: Dr.Ferenc Bogenfürst: Liahnutie

  Ďalšie informácie

  Durhy:

  12V LED svietidlo na vajcia (možno pripojiť 1 profesionálne svetelné LED svietidlo na vajcia naraz), 12V LED svietidlo na vajcia (možno pripojiť 4 profesionálne svetelné LED svietidlá na vajcia súčasne), PROFI LIGHT LED svietidlo na vajcia (12V LED žiarovkové svietidlo na vajcia pre priemyselné inkubátory/liahne), FARMER LIGHT LED svietidlo na vajcia (na domáce a priemyselné použitie), STR LED svietidlo na vajcia (priemyselné použitie 230V LED žiarovky na pštrosie vajcia pre pštrosie liahne)